Poznaj ubezpieczenia na życie
Szukasz najważniejszych informacji o polisach na życie? Wybraliśmy to, co musisz wiedzieć, zanim kupisz!
Uzyskaj wycenę ubezpieczeniaEksperci ubezpieczeń na życie
Masz ubezpieczenie grupowe w pracy i musisz wiedzieć czy jest ono wystarczające? A może nie masz polisy? Dowiedz się, jak zadbać o to, aby Twoje ubezpieczenie mogło stanowić realną ochronę dla Ciebie i Twoich najbliższych.
Właściwa suma ubezpieczenia
To główny warunek właściwej ochrony. Ilość pieniędzy wypłaconych w razie wystąpienia śmierci lub choroby ma być realnym wsparcie dla twojej rodziny.
Odpowiedni zakres ochrony
Warto rozszerzyć swoją polisę o potrzebne umowy dodatkowe od innych ryzyk niż śmierć. Wybierzmy co jest dla nas priorytetem - kiedy pomoc finansowa będzie najważniejsza!
Dopasowanie do Twoich potrzeb
Miej pewność, że znasz wyłączenia i inne szczegółowe warunki ochrony oraz że we właściwej chwili nastąpi wypłata potrzebnych pieniędzy z polisy na życie.
Koszt w ramach Twoich możliwości
Cena ubezpieczenia wynika z ryzyka ubezpieczenia życia, czasu trwania polisy, ilości umów dodatkowych. Pomożemy skonfigurować polisę tak, aby cena do jakości była optymalna.
Ile będzie kosztować Cię ubezpieczenie na życie?
Wszystko zależy od zdrowia, wieku, a także konkretnej polisy i jej wariantu. Wybierając ubezpieczenie zaznaczasz najpierw potrzeby ubezpieczonego (np. swoje) i swoich najbliższych. Możesz na naszej stronie wypełnić prosty formularz, który określa potrzeby w najważniejszych kwestiach. Na podstawie danych z formularza Doradca przedstawi Ci najbardziej odpowiednie produkty wraz z cenami.
Zamów porównaniePolisa na życie może zaspokoić liczne potrzeby Twojej rodziny
Produkty ubezpieczeniowe występują w różnych postaciach, zależnie od tego, jakie zadania, mają spełniać. Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe inaczej budują swoje polisy, czasem to co w jednym było dane nam na tacy, w innym musimy długo szukać. Ta ogromna różnorodność dostępnych na rynku propozycji to z jednej strony szansa, a z drugiej pewne wyzwanie. Z naszą pomocą sprostasz mu bez trudu i wybierzesz najlepszą polisę!
Zabezpieczysz swoją rodzinę na wypadek własnej śmierci
To najważniejsza funkcja, jaką ma spełniać nasze ubezpieczenie - choć nazywamy ją polisą na życie, jest to w istocie polisa od śmierci. Co jednak tak naprawdę ubezpieczamy i jak? Czy da się ściśle wycenić czyjeś życie, zwłaszcza bliskiej osoby? Musimy odłożyć emocje na bok. Właściwym przedmiotem ochrony jest tutaj zdolność do pracy głównego żywiciela rodziny. Suma pieniężna, jaką wypłaci nam ubezpieczyciel ma nam umożliwić spłatę poważniejszych zobowiązań - zwłaszcza np. kredytu - bądź dać nam czas na przystosowanie się do nowej sytuacji. Teraz pomyśl o sumach ubezpieczeń, jakie zwykle dostępne są w grupowych polisach pracowniczych. Niekiedy jest to nawet zaledwie 10 tys. zł - więcej może być w razie np. wypadku komunikacyjnego w pracy, ale to przecież znacznie mniejsze ryzyko. Czy już wiesz, dlaczego warto mieć indywidualną polisę na życie?
Zapewnisz sobie i rodzinie środki na wypadek niezdolności do pracy
Śmierć jednego z rodziców to nie jedyne zdarzenie, które może wprost zdruzgotać rodzinne finanse. W razie wypadku czy poważnego zachorowania nie tylko leczenie i rehabilitacja pochłoną poważne środki, ale i utracimy - na pewien czas lub trwale - zdolność do pracy. Niekiedy oznaczać to może lata wegetacji i gorączkowego poszukiwania sposobów na przetrwanie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych pozwala nam zabezpieczyć się na taką okoliczność.
Ułatwisz sobie i najbliższym odzyskiwanie zdrowia po chorobie lub wypadku
Nawet mniej poważne sytuacje, wiążące się ze stosunkowo niedługą hospitalizacją potrafią przecież istotnie uderzyć nas po kieszeni. Rozszerzenie swojej polisy na życie o umowy dodatkowe z zakresu NNW, leczenia szpitalnego, dodatkowych usług medycznych i innych (assistance) pozwoli nam w razie potrzeby uzyskać dodatkowe pieniądze, dzięki którym będziemy mogli ze spokojnym sercem skupić się na powrocie do normalnego funkcjonowania. Łatwiej też zadbamy o leczenie naszych dzieci, dla których przygotowywane są dedykowane rozszerzenia.
Zadbasz o środki na rozpoczęcie samodzielnego życia dla swoich dzieci
Innym rodzajem produktu, który dzięki któremu łatwiej sprostamy swoim życiowym zadaniom, jest polisa posagowa. Jest postać może być różna: albo my będziemy ubezpieczającymi, zaś ubezpieczonym dziecko, albo też będzie ono uposażonym, cel jest jednak ten sam - wyposażenie je w odpowiednie środki od momentu osiągnięcia odpowiedniego wieku. W czym to rozwiązanie jest lepsze od zbierania pieniędzy w przysłowiowej skarpecie czy na koncie? W razie naszej śmierci ubezpieczyciel weźmie na siebie opłacenie reszty składek, może też - zależnie od umowy - wypłacić ubezpieczonemu/uposażonemu rentę do końca jej trwania.
Zaoszczędzisz znaczne pieniądze na swoją emeryturę
W podobny sposób możemy sami zadbać o własną przyszłość. Jednym z rozwiązań jest polisa na na dożycie - ryzykiem ubezpieczeniowym jest tu osiągnięcie odpowiedniego wieku, z reguły jest to 60-65 lat, a więc moment przejścia na emeryturę. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować odkładane przez lata marzenia, albo po prostu zrekompensować sobie gwałtowny spadek przychodów, jaki wiąże się z zakończeniem aktywności zawodowej. Tego typu produkt jest często łączony z polisą na życie. Wówczas jest to polisa na życie i dożycie, a więc zabezpieczająca zarówno naszych bliskich w razie naszej śmierci, jak i nas samych. Dla obu przypadków możemy ustalić różne sumy ubezpieczenia.
Weźmiesz tańszy kredyt hipoteczny
Wprawdzie prawo nie narzuca kredytobiorcom obowiązku nabywania ubezpieczenia, w praktyce jednak polisa na życie jest najbardziej dostępną i korzystną dla nich formą zabezpieczenia. W razie jej braku bank może wskazać inne, mogące być w różny sposób problematyczne, albo może zaproponować znacznie gorsze warunki mające rekompensować mu ryzyko. W najgorszym razie może odmówić udzielenia kredytu. Zazwyczaj sam bank przedstawi nam propozycję ubezpieczenia - zanim ją przyjmiemy, powinniśmy jednak samodzielnie sprawdzić dostępne na rynku oferty by mieć pewność, że dokonany wybór nie tylko zabezpieczy interes banku, ale i nam samym zagwarantuje spokój ducha.
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie?
Ile powinna wynosić suma ubezpieczenia?
Lepiej kupić ubezpieczenie terminowe czy dożywotnie?
Z czego wynika cena polisy na życie?
Czy ankiety medyczne i badania lekarskie są konieczne?
Kogo możemy uposażyć?
Co to jest OWU?
Czy ubezpieczyciel może odmówić zawarcia umowy?
Powiemy Ci, ile będzie to kosztować
Nie sposób wskazać dokładnego kosztu polisy nie analizując dokładnego stanu zdrowia i przypadku konkretnego klienta. Istnieje jednak sposób, który może bardzo przybliżyć ceny polis. 100% zdalnie.
- 1Wypełnij formularz potrzeb w 2 minuty
- 2Zaproponuj jak chcesz porównać oferty ubezpieczeń na życie (Zoom, Meet, Telefon)
- 3Porównaj wiele ofert z różnych Towarzystw w jednej rozmowie
- 4Skonsultuj wybór u doradcy lub zamów rozmowę z innym
- 5Kup polisę zdalnie lub na umów się na spotkanie
Najczęściej czytane
Piszemy o ubezpieczeniach rzeczowo i przystępnie - tak, abyś sam był w stanie wyrobić sobie pogląd na poszczególne zagadnienia. Zapraszamy do lektury przygotowywanych przez nas artykułów.